حرز

مطلبی که در این بخش برای شما آماده نموده این در مورد حرز میباشد، حرز دعایی میباشد بسیار کاربردی ، که انواع مختلفی دارد و هرکدام از آن خواص و فواید مخصوصی دارد.

مطلبی که در حال مشاهده هستید در سایت www.abjad786.ir دعانویسی ابجد میباشد.

حرز

قبل از اینکه بخواهیم راجع به شما نکاتی بگوییم باید به خدمت شما عزیزان عرض کنیم که سید محمدعلی حسینی پس از سال‌ها تلاش و تحقیق و مطالعه کتب شیعی و روایی معتبر توانسته از جامع ترین و کاملترین حرزهای کاربردی را با تلفیق علم شریف جفر جمع‌آوری و طراحی کند که نسخه که ایشان مانند حرز امام جواد (ع) به شما می دهد کاملترین نسخه موجود در جهان اسلام می‌باشد که با نسخه های موجود در بازار کاملا متفاوت و کامل تر از آنها می باشد.

حرز امام جواد (ع)

این دعا خواص فراوانی دارد و توضیحات کاملی در مورد دعای امام جواد (ع) در اینجا داده شده است. دعای حرز امام جواد (ع) برای باطل کردن سحر و طلسم بسیار مفید است. مشهورترین حرز برای دفع بلایای زمینی و آسمانی، این حرز است. امام جواد (ع) درباره این حرز می فرمایند: خود رابه این دعا، حرز کن که اگر همه ی اهل زمین علیه تو قیام کنند، از همه ی آنها ایمن باشی

خواص حرز امام جواد (ع)

با توجه به متن حرز میتوان به این نتیجه رسید که این دعا برای رفع بلاهای زیر کاربرد دارد:
فاصله گرفتن نگاه و زبان سوء دشمن
دفع شرور مردم و سلاطین و شیاطین و جنیان و غولان
دفع چشم زخم
دفع سحر و جادو
حفظ از فریب و دشمنی و حیله
حفظ از جراحت و فساد و غرق شدن و هلاکت و شکست خوردن
حفظ آبرو
حفظ از قتل و انتقام و قطع شدن
حفظ از بیماری و ناخوشی و اذيت
حفظ از فقر و گرسنگی و عطش
حفظ از وسوسه
حفظ از نقصان در دین و معیشت در زندگی

منبع موثق حرز امام جواد (ع)
حرزی که توسط استاد به شما ارئه میشود ، حرز امام جواد (ع) را سید بن طاووس در صفحه ۳۹ کتاب شریف مهج الدعوات و منهج العبادات آورده است و مرحوم مجلسی نیز در بحار الانوار جلد ۹۱ صفحه ۳۵۴ این حرز را از ایشان نقل کرده است. خواندن و به همراه داشتن حرز امام جواد (ع) بسیار موثر است و سفارش فراوانی به خواندن آن شده است.

سید بن طاووس:
روایت است به برکت این حرز، مامون در همه ی جنگ هاي‌ با روم پیروز شد.

علامه مجلسی:
سحر به عوذات و آیات و توکل بر خدا دفع می‌شود

علامه سید بحرالعلوم:
حدیث حرز امام جواد (ع) مشهور است و مؤید جواز گذاشتن دعا در قاب نقره اي است.

آیت الله سید علی قاضی:
حرز امام جواد (ع) كه باید به بازو بسته شود و خاصیت آن، (خصوصا برای باطل كردن سحر و طلسم) فقط درصورت بسته‌شدن به بازوی راست است.

آیت الله بهجت:
برای جلوگیري از چشم زخم یا باطل شدن سحر همراه داشتن حرز امام جواد مفید است.

آیت الله خرازی:
یادم می‌آید که حتی از قبل انقلاب این حرز بین بزرگان مشهور و مشهور بود.

مرحوم آیت الله بهاءالدینی:
دیدم که فردی با سنگ بزرگ بر سر فردی زد ولی اتفاقی برای آن فرد نیفتاد زیرا حرز امام جواد همراه او بود.

دعای حرز امام جواد (ع) برای دفع بلا و دفع چشم زخم

امام جواد (ع):
خود رابه این دعا حرز کن که اگر لشکرهای روم و ترک را ملاقات کنی و همگی به همراه جمیع اهل زمین علیه تو قیام کنند، از ایشان به تو بدی نرسد و از همه ی آنها ایمن باشی.

آیت الله بهجت می فرمایند:
من در مورد ختومات از استادم (مرحوم آیت الله قاضی) چیزی نمی پرسیدم، اما گاهی خود ایشان می فرمودند. از جمله سه عمل را:
اول حرز امام جواد (ع) که باید به بازو بسته شود و خاصیت آن (خصوصا برای باطل کردن سحر و طلسم) فقط درصورت بسته شدن به بازوست.

حرز ابی دجانه

حرز ابی دجانه، روایت است که ابی دجانه برسول خدا صلّی اللَّه علیه و آله شکوه کرد از اینکه چون در بستر بخواب است سوتی مانند سوت آسیا و جنجالی چون جنجال مگس عسل بشنوم و پرتوی چون برق، و سر بردارم و در برابر خود سیاهی بینم که بالا رود بدرازی صحن خانه‌ام و دست بپوستش کشم مانند پوست خارپشت است، و به چهره‌ام مانند شراره آتش افکند،
حضرت فرمود: این جن خانه تو است ای ابو دجانه, و آنگاه دوات و کاغذ خواست و بعلی علیه السّلام فرمود بنویسد:
(سپس دعا را گفت)
ابودجانه گفت: نامه را گرفتم و تا کردم و بخانه آوردم و زیر سرم نهادم و شب را آسوده خوابیدم و بیدار نشدم جز از فریاد کسی که می‏گفت: ای ابو دجانه ما را با این کلمات آتش زدی تو را بحق سرورت که این نامه را از ما بردار که ما را بازگشتی بخانه‌ات و در کنارت و در هر جا این نامه باشد نباشد، ابو دجانه گفت: برش ندارم تا رسول خدا صلّی اللَّه علیه و آله و سلم اجازه دهد. ابو دجانه گفت: از این ناله و شیون و گریه پریان که شنیدم شبم دراز گذشت و بامداد نماز صبح را با رسول خدا صلّی اللَّه علیه و آله و سلم خواندم و آنچه آن شب از پریان شنیدم به وی‏ گزارش دادم و هر آنچه هم من به آنها گفتم فرمود: ای ابو دجانه دست از این قوم بردار بدان که مرا براستی فرستاده آنان تا روز رستاخیز درد کشند.
حرز ابی دجانه در هر منزل یا مکان باشد اجنه دیگر به آن منزل نمی آیند و اگر در بین دو نفر جنگ و نزاع باشد هرگاه این حرز را در آب فرو کرده و آب آن را به خورد طرفین دهند یا بر روی لباس آنها بپاشند سریع ساکت و آرام شوند و این عمل به تجربه رسیده است. یک نسخه با جن زده حمل گردد ونسخه دیگر در خانه معلق شود .

حرز امام علی (ع) ، حرز امیر المومنین

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ اى کنوش (کنویش‏) اى کنوش اره شش عطیطسفیخ یا مظظرون قرتالیون ما و ماسوماس ما طیطسالوس خیطوس مسفقلس مساصعوس الطیعوس لطیفوس اقرطیعوش لطفیکس هذا هذا وَ ما کُنْتَ بِجانِبِ الْغَرْبِیِّ إِذْ قَضَیْنا إِلى‏ مُوسَى الْأَمْرَ وَ ما کُنْتَ مِنَ الشَّاهِدِینَ اخْرُجْ بِقُدْرَهِ اللَّهِ مِنْهَا أَیُّهَا اللَّعِینُ بِقُوَّهِ (بِعِزَّهِ) رَبِّ الْعَالَمِینَ اخْرُجْ مِنْهَا وَ إِلَّا کُنْتَ مِنَ الْمَسْجُونِینَ اخْرُجْ مِنْها فَما یَکُونُ لَکَ أَنْ تَتَکَبَّرَ فِیها فَاخْرُجْ‏ إِنَّکَ مِنَ الصَّاغِرِینَ اخْرُجْ مِنْها مَذْؤُماً مَدْحُوراً مَلْعُوناً کَما لَعَنَّا أَصْحابَ السَّبْتِ وَ کانَ أَمْرُ اللَّهِ مَفْعُولًا اخْرُجْ یَا ذَا الْمَخْزُونِ اخْرُجْ یَا سورا یَا

سوراسور بِالاسْمِ الْمَخْزُونِ یا ططرون طرعون مراعون تَبَارَکَ اللَّهُ أَحْسَنُ الْخالِقِینَ باهیا شراهیا حَیّاً قَیُّوماً بِالاسْمِ الْمَکْتُوبِ عَلَى جَبْهَهِ إِسْرَافِیلَ اطْرُدُوا عَنْ صَاحِبِ هَذَا الْکِتَابِ کُلَّ جِنِّیٍّ وَ جِنِّیَّهٍ وَ شَیْطَانٍ وَ شَیْطَانَهٍ وَ تَابِعٍ وَ تَابِعَهٍ وَ سَاحِرٍ وَ سَاحِرَهٍ وَ غُولٍ وَ غُولَهٍ وَ کُلِّ مُتَعَبِّثٍ وَ عَابِثٍ یَعْبَثُ بِابْنِ آدَمَ وَ لَا حَوْلَ وَ لَا قُوَّهَ إِلَّا بِاللَّهِ الْعَلِیِّ الْعَظِیمِ وَ صَلَّى اللَّهُ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِهِ أَجْمَعِینَ الطَّیِّبِینَ الطَّاهِرِینَ‏.

مهج الدعوات و منهج العنایات، علی بن موسى بن جعفر بن محمد بن طاووس الحسینی.

درباره admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با استاد